Bărbat condamnat la închisoare pentru că și-a lovit fratele cu toporul
La data de 3 octombrie , poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Ion Creangă au identificat şi reţinut un bărbat de 52 de ani, din Bozieni, care avea mandat de executare a pedepsei închisorii.
Acesta a fost condamnat de Judecătoria Roman la un an de închisoare cu executare pentru comiterea infracţiunii de violenţă în familie.
În fapt, la data de 05.02.2016, bărbatul l-a lovit cu un topor pe fratele său, cauzându-i leziuni care au necesitat pentru vindecare 15-16 zile de îngrijiri medicale.
Poliţiştii l-au condus şi încarcerat la Penitenciarul Bacău.
- articol documentat cu sprijinul IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)