Bărbat accidentat mortal de un tren
Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Bicazu Ardelean a murit după ce a fost lovit azi-noapte de un tren, în zona localității Tarcău. Se pare că bărbatul, nefiind din zonă, nu a bănuit că acea linie ferată poate fi tranzitată la o oră așa târzie.
„ În noaptea de 27 spre 28 mai, în jurul orei 24:00, polițiștii Biroului Județean de Poliție Transporturi Neamț au fost sesizați despre faptul că un bărbat a fost suprins și accident de locomotiva trenului care circula pe ruta Bicaz-Bacău . În urma activităților desfășurate de polițiști a fost identificată persoana decedată, un bărbat de 52 de ani din Bicazu Ardelean.”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, Georgiana Moșu.
Corpul acestuia a fost transport la Institutul de Medicină Legală Neamț în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.
Potrivit celor menționate de purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, în acest caz nu există suspiciunea săvărșirii unei fapte penale.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)