Bani pentru modernizarea secției de oncologie a Spitalului Județean Piatra-Neamț
Peste 8,7 milioane lei vor ajunge în Neamț, pentru modernizarea secției de oncologie din cadrul Spitalului Județean Piatra-Neamț, anunță Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrație.
Ministrul lucrărilor publice, dezvoltării și administrației, Ion Ștefan a semnat ieri, 13 ianuarie, ordinul pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici pentru reabilitarea și consolidarea a 1.427 mp – suprafața totală a pavilionului oncologie (subsol+parter+etaj).
Durata: 14 luni (2 luni proiectare, 12 luni execuție)
Obiectivul va fi realizat de Compania Națională de Investiții.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)