Avarie la o țeavă de gaz într-o comună din Neamț
Ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 16:20, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț a acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la o țeavă de gaz avariată în localitatea Vădurele din comuna Alexandru cel Bun.
De asemenea, o echipă de la operatorul economic de distribuție a gazelor a acționat pentru remedierea defecțiunii.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/07/teava-gaz-1024x577.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)