Autoutilitară incendiată azi-noapte în localitatea Negreşti
Duminică, 08.10.2018, la ora 01:24, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență „112”, despre producerea unui incendiu la o autoutilitară, în localitatea Negreşti.
La locul evenimentului s-a deplasat un echipaj de pompieri militari din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamţ, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, fiind sprijinit și de un voluntar din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Negreşti.
Ca urmare a producerii incendiului, a ars autoutilitara în proporţie de 100%.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,folosirea intenţionată a sursei de aprindere pentru a genera incendiul”.
- Articol documentat cu sprijinul IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)