Au modernizat secția ATI de la Piatra-Neamț de… a ieșit fum din ea
Au spus că modernizează secțiile ATI și unii români i-au votat pentru asta. După ce s-au văzut la putere, au uitat total ce au promis. Nici măcar după tragedia de la spitalul din Piatra-Neamț guvernul nu a alocat nici un leu pentru refacerea secției de terapie care a ars. Se face acum o secție de terapie mobilă, în curtea spitalului, cu sprijinul unui ONG. Guvernul nu a dat nici 1 leu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Promisiunea era ca ordonanta sa fie emisa de guvernul orban. Cum acest guvern este istorie, trebuie sa mai asteptam sa revina acelasi guvern la putere. Este simpla explicatia !