Au încercat să fure motorina din două autobuze
Sectia 1 Politie Rurală Borlesti a fost sesizată, in noaptea de 16/17 ianuarie 2012, in jurul orei 00.25, de soferul unei societăti comerciale de transport, despre faptul că persoane necunoscute au incercat să sustragă combustibil de la două autobuze apartinand firmei, vehiculele fiind parcate in comuna Candesti, judetul Neamt.
O patrulă de sigurantă publică din cadrul Sectiei 1 Politie Rurală Borlesti a procedat la efectuarea de investigatii si in comuna Borlesti a oprit un autoturism in care se aflau două persoane suspectate de comiterea faptei. In masină au fost identificati conducătorul auto I. Constantin, de 24 de ani si pasagerul A. Sebastian, de 26 de ani, ambii din orasul Roznov, judetul Neamt. La controlul efectuat, in vehicul au fost găsite două bidoane din plastic a cate 20 litri fiecare, un furtun si un obiect contondent.
In cauză a fost intocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de tentativă la furt calificat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)