Au încercat să „dreagă busuiocul”, dar îmbrăcămintea i-a dat de gol
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/politia-88-1024x524.jpg)
La data de 16 februarie, în jurul orei 10:40, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Târgu-Neamț aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe linie de supraveghere și control a traficului rutier, pe raza localității Oglinzi, au observat o autoutilitară care se deplasa pe strada Basculei, la volanul acesteia aflându-se o persoană ce purta îmbrăcăminte reflectorizantă, de culoare portocalie, pasager dreapta fiind un alt bărbat.
La vederea echipajului de poliție, autoutilitara a oprit brusc, conducătorul acesteia și pasagerul făcând schimb de locuri.
În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat că bărbatul care a condus autoutilitara, în vârstă de 37 de ani, din Răucești, are dreptul de a conduce vehicule anulat.
În cauză polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)