Atleta Irina Bordeianu, nominalizată la Gala Ambasadorilor Nemțeni. Votează și tu!
Atleta Irina Bordeianu, a fost nominalizată la Gala Ambasadorilor Nemțeni, categoria Sport.
Aceasta poate fi votată online până la data de 10 noiembrie, accesând următorul link: ambasadorinemteni.ro/irina-bordeianu/
Tot la categoria Sport, au fost nominalizați și următorii nemțeni: Mihai Cristea, Eusebiu Popa, Laura Pal și Gheorghe Paisa.
Pe 23 noiembrie îi vom cunoaște, prin votul nemțenilor și al unui juriu de înaltă ținută, pe cei cu care ne mândrim la nivel județean, național și internațional! Printre ei s-ar putea număra anul acesta și Irina Bordeianu, însă numai cu ajutorul voturilor dumneavoastră.
Irina Bordeianu
Este o atletă în vârstă de 17 ani, legitimată la CS Ceahlăul Piatra-Neamţ, care în vara anului 2017 a câştigat medalia de aur la Campionatul Mondial de Alergare Montană pentru juniori. Concursul a fost în Italia. La mondialul din acest an, sportiva a făcut iar parte din lotul naţional şi a reuşit câştigarea medaliei de bronz.
Irina Bordeanu este elevă a LPS Piatra-Neamţ, iar antrenorul de la club este Iulia Olteanu Negură.
Gala Ambasadorilor Nemțeni, ediția a II-a, organizată de Consiliul Județean Neamț, prin Centrul pentru Cultură și Arte „Carmen Saeculare“, este o ocazie de recunoaștere publică a personalităților nemțene care s-au făcut remarcate pe parcursul ultimului an, iunie 2017 – iunie 2018.
Evenimentul este dedicat celor care au contribuit decisiv la dezvoltarea culturală și instituțională a spațiului românesc, extins și peste granițele țării.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)