Atenție la vipere – O femeie a ajuns la spital după ce a fost mușcată (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/vipera-cu-corn-1024x662.jpg)
La data de 29 mai, o femeie de 32 de ani a fost mușcată de o viperă în zona Bicaz Chei. Aceasta a fost preluată de ambulanță și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului din Bicaz, ulterior fiind făcut transferul către Spitalul Județean de Urgență din Piatra Neamț.
Vă prezentăm comunicatul oficial transmis de Serviciul de Ambulanță Județean – Neamț:
29.05.2021, ora 19:28, Bicaz Chei, pacientă sex feminin, 32 ani, diagnostic: muşcătură de viperă 1/3 medie gamba dreaptă; pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Orăşenesc Bicaz; din CPU pacienta a fost transportată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ;
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)