Atenție, carosabil umed, circulați cu atenție! Utilajele DRDP au ieșit în patrulare, se preconizează precipitații mixte (IMAGINI/NEAMȚ)
Utilajele DRDP Iași – Secția Drumuri Naționale Piatra Neamț au ieșit în patrulare pe DN 12C, Cheile Bicazului, pe fondul carosabilului umed și temperaturilor scăzute (aprox. 2 grade).
Menționăm că, până în această după-amiază, meteorologii anunță vreme rece și ploi în toate regiunile țării, iar pentru zona de munte sunt preconizate precipitații mixte. Circulați cu atenție!
au transmis reprezentanții DRDP Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/04/chei-1-1024x461.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/04/chei-2-1024x461.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)