Atelierul de producție de la Teatrul Tineretului, CJ îl vrea reabilitat
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2015/10/festival-teatru.jpg)
În 2017, Consiliul Județean Neamț a solicitat includerea în Programul Național de Construcții de Interes Public și Social a obiectivului de investiții Reabilitare, consolidare, reparații și amenajări interioare la clădirea Atelier de producție- Teatrul Tineretului din Piatra-Neamț.
În vederea realizării acestui proiect de către CNI, consilierii județeni au decis, în ședința de vineri, 26 iulie, să aprobe predarea acestui amplasament către Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice (MDRAP).
S-a aprobat și asigurarea finanțării din bugetul județului Neamț a cheltuielilor pentru servicii și lucrări (lucrări de amenajare teren, lucrări exterioare și împrejmuire, racordurile la utilități-energie electrică, apă, canal,gaz, studii, echipamente, și dotări). Valoarea se ridică, potrivit devizului , la 63.563 lei, cu tva inclus.
De altfel, județul Neamț (prin CJ) se obligă ca, după predarea amplasamentului și a obiectivului de investiții realizat, să mențină destinația acestuia și să îi întrețină pentru o periodă de minim 15 ani.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)