Atac de panică după ce i-a luat foc gospodăria
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/masina-interventie-pompieri.jpg)
Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD au intervenit astăzi pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință în satul Butnărești din comuna Secuieni.
Incendiul se manifesta la nivelul unei anexe gospodărești și s-a extins la acoperișul locuinței.
„În urma incendiului au ars: anexa gospodarească (aproximativ 20 mp) cu bunurile materiale din interior și 16 mp din acoperișul locuinței. Proprietara locuinței, în vârstă de aproximativ 40 ani, a suferit un atac de panică. Aceasta a primit asistență medicală la locul evenimentului de la paramedici, dar a refuzat transportul la spital. La această misiune au participat și voluntari de la SVSU Moldoveni cu autospeciala din dotare. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind scurtcircuitul electric (conductor electric defect) .”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)