Asociația Născută Înger, apel umanitar pentru o familie din Dochia
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/04/mama-1024x512.png)
„Dragile mele prietene Ciubotaru Ilona si Beatrice Copcic m-au însoțit azi la un caz care mi s-a lipit de suflet cu lacrimi. Două fetițe, într-un sat, aflate la limita foamei. Părăsite de tată, o mamă care și-ar da și viața pentru ele, muncind cu ziua prin sat și propria grădina. Triste, desculțe, s-au bucurat infinit ducându-le hăinuțe, dulciuri, încălțăminte, jucării. Vreau să reușim încă o dată să scoatem aceste micuțe din impas, au nevoie de alimente, casa se dărâmă, plouă. Haideți să avem încă o misiune îndeplinită. Mulțumesc Ramona Sandu pentru darurile trimise, au ajuns la niște fetițe minunate.”, este mesajul lui Carmen Suciu, voluntar dedicat al Asociației Născută Înger.
Cei care pot oferi ajutor o pot contacta pe Carmen Suciu la telefon 0770 405 849.
Pentru donații în lei:
Asociația Născută Înger
CUI: 36063530
RO58BTRLRONCRT0345309301
BANCA Transilvania Piatra Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)