Arestul la domiciliu nu i-a plăcut, poate va îndrăgi mai mult gratiile
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/arest-1.jpg)
La data de 11 iunie a.c., în jurul orelor 17:20, în timp ce lucrătorii din cadrul Formațiunii Ordine Publică Târgu-Neamț desfășurau atribuții de serviciu, pe strada Ion Creangă, din orașul Târgu-Neamț, au observat un bărbat în vârstă de 52 de ani, din aceeași localitate, care se află sub măsura arestului la domiciliu.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de evadare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)