Ard niște autobuze dezafectate în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/02/53283559_665609417194543_800659007227297792_n-1024x768.jpg)
Astăzi pompierii au intervenit într-o misiune de stingere a unui incendiu produs la două autobuze dezafectate în curtea unui operator economic din municipiul Piatra-Neamț, pe str. Fermelor. La locul evenimentului s-au deplasat trei echipaje de pompieri militari cu două autospeciale de stingere și o autocisterna din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț.
Potrivit ISU Neamț, incendiul este localizat.
Actualizare: Datorită intervenței rapide și profesioniste, flăcările au fost imediat localizate, fiind limitată propagarea acestora la alte autocare aflate în imediata apropiere. Ca urmare a producerii incendiului, cele două autocare dezafectate au ars în totalitate
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,tăierea cu flacără deschisă fără respectarea normelor de prevenire și stingere a incendiilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)