Ard deșeuri într-o centrală dezafectată din Piatra-Neamț. Intervin pompierii
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/pompieri-masina-autospeciala-1024x688-1.jpg)
În jurul orei 19:00, prin apel la 112, Dispeceratul ISU-Ambulanță Neamț a fost anunțat că iese fum din interiorul unei centrale termice dezafectate din municipiul Piatra-Neamț, pe Aleea Viorelelor.
„La locul indicat s-au deplasat pompierii de la Detașamentul Piatra-Neamț cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD și au constatat că ard deșeuri textile. În acest moment, militarii acționează pentru stingerea incendiului.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)