Apel la „112”: un bărbat s-a răsturnat cu căruța într-o zonă abruptă. Au intervenit salvamontiștii nemțeni (FOTO)
Salvamont Neamț a intervenit în calitate de echipă de prim răspuns la solicitarea dispeceratului „112” pentru degajarea și acordarea primului ajutor unui cetățean din Comuna Ceahlău care s-a răsturnat cu căruța într-o zonă cu acostament abrupt. Victima a fost predată unui echipaj SJAN, a transmis Salvamont Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)