Ansamblul de muzică tradiţională „Icoane moldave”, concert de colinde la sala „Calistrat Hogaş” a Consiliului Judeţean Neamţ
Miercuri, 12 decembrie, la sala „Calistrat Hogaş” a Consiliului Judeţean Neamţ, începând cu ora 18:00, Ansamblul de muzică tradiţională „Icoane moldave” al Academiei de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ (conducerea muzicală, Delia Stoian-Irimie), va oferi publicului iubitor de tradiţii un excepţional concert de colinde intitulat „Noi umblăm a colinda”.
Evenimentul, parte a Stagiunii artistice 2018 – 2019, este organizat în colaborare de Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ şi Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Daca e cu bilete de unde se cumpara biletele si eventual cit costa,daca e cu invitatie aici e mai greu
E gratis. Recomandarea mea este să fiți în sală măcar cu jumătate de oră înainte de începerea concertului.