Alertă în comuna Alexandru cel Bun. Urs într-o gospodărie
Astăzi, 20 noiembrie, în jurul orei 17:00 a fost semnalată prezența unui urs într-o gospodărie situată în localitatea Scăricica din comuna Alexandru cel Bun.
„ISU Neamț a transmis mesaj RO-ALERT cetățenilor din zona în care a fost semnalată prezența animalului.”, a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
Actualizare: La ora 19:35 a fost semnalată prezența unui urs în comuna Alexandru cel Bun, în apropierea Spitalului de Pneumoftiziologie Bisericani. ISU Neamț a transmis mesaj RO-ALERT cetățenilor din zona în care a fost semnalată prezența animalului.
Și la ora 01.30 am primit ro alert, o fi făcut ursul internare de o zi la sanatoriu