Alertă de urgență GRAVĂ: Mesaj transmis locuitorilor din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/nasol-1024x512.png)
ISU Neamț a transmis un mesaj de tip RO-ALERT locuitorilor municipiului Piatra-Neamț în contextul creșterii numărului de cazuri COVID-19.
„Respectați măsurile sanitare pentru a nu vă pune viața în pericol, a dvs. sau a celor din jur. Păstrați distanța și evitați aglomerațiile. Mențineți igiena mâinilor, evitați contactul cu suprafețele comune și dezinfectați-vă după fiecare atingere a unui obiect posibil contaminat. Încurajați-i și pe cei din apropierea dvs. să respecte regulile!”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)