O mamă și cei patru copii, terorizați de cel care trebuia să le fie sprijin (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/Seful-onu-avertizeaza-impotriva-violentei-domestice-pe-fondul-crizei-de-coronavirus-femeile-pot-fi-prinse-in-capcana-cu-parteneri-abuzivi-148750-1586173114-1024x576-1.jpg)
La data de 29 decembrie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Urecheni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat de 42 de ani, din Petricani a încălcat ordinul de protecție provizoriu, aflându-se în imobilul soției sale.
Din investigaţiile efectuate până în prezent s-a constatat faptul că, bărbatul în cauză, pe fondul consumului de alcool, ar fi pătruns în imobilul în care locuia soția sa împreună cu 4 copii minori, încălcând astfel ordinul de protecție provizoriu emis de polițiști la data de 28 decembrie a.c..
Totodată acesta i-ar fi adresat ameninţări cu acte de violenţă soției sale, în vârstă de 29 de ani.
În baza probatoriului administrat, cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore.
În cursul acestei zile, bărbatul urmează să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu-Neamț, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive
UPDATE:
La data de 30 decembrie a.c., bărbatul de 42 de ani, a fost prezentat Parhcetului de pe lângă Judecătoria Târgu-Neamț, care a dispus plasarea acestuia sub control judiciar pentru 60 de zile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)