Alcoolul face victime din nou: o femeie a suferit leziuni în urma unui eveniment rutier
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/07/biciclist-1024x538-2.jpg)
La data de 17 martie a.c., în jurul orei 16:10, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Eternității, în localitatea Războieni.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie de 44 de ani, din Războieni, se deplasa pe o bicicletă, pe sectorul de drum anterior menționat, s-ar fi dezechilibrat și ar fi căzut pe partea carosabilă, rezultând rănirea acesteia.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o concentrație de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
sinsp. Ciofu Ramona
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)