Alcoolul dăunează grav caroseriei. S-a convins pe propria piele un șofer din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/politiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg)
La data de 18 februarie a.c., în jurul orei 16:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul Roman Mușat.
Din verificările efectuate s-a stabilit faptul că în urma accidentului au rezultat doar pagube materiale, respectiv avarierea unui autoturism, condus de un bărbat de 48 de ani, din Trifești și a unui autoturism condus de un bărbat de 56 de ani, din județul Bacău.
Ambii conducatori auto au fost testati cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de 0,44 mg/l alcool pur în aerul expirat, în cazul bărbatului de 48 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)