Albia pârâului Cuiejdi a fost curățată
După o bună perioadă de timp în care albia pârâului Cuiejdi nu prea a fost curățată, iată ca în acest an s-a reușit igienizarea acesteia.
Pentru pietrenii care nu stau în această zonă nu pare a fi vreo realizare, dar pentru riverani, dispariția vegetației care găzduia sute de broaște gălăgioase și producea roiuri de insecte, este un lucru pe care îl așteptau de mult timp.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
O pista pentru bicicliști.