Adolescent degajat de ISU de pe acoperișul liceului Spiru Haret
Joi, 18.08.2016, la ora 20:31, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, că pe acoperișul liceului Spiru Haret din mun. Piatra-Neamț se află o persoană în vârstă de 14 ani. La fața locului s-au deplasat o autospecială de capacitate medie cu 6 subofițeri din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra Neamț și un echipaj SMURD. Ajunși la fața locului aceștia au intervenit pentru degajarea persoanei, cu ajutorul echipamentului de salvare la înălțime.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)