ACUM: Persoană preluată de un elicopter SMURD în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/smurdddddd.jpg)
Un elicopter SMURD a fost solicitat de către Spitalul Municipal Roman pentru preluarea unui pacient și transportul acestuia la un spital din municipiul Iași.
Ca urmare a acestei solicitări, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman execută misiune pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor pentru aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe Stadionul Moldova.
ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)