ACUM: arde un autoturism în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/car.png)
Echipajele ISU au fost solicitate pentru un incendiu care se manifestă la un autoturism parcat pe strada Obor.
Vom reveni cu detalii.
Update ISU Neamț:
Miercuri, 12.06.2019, în jurul orei 19:39, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență „112”, despre producerea unui incendiu la un autoturism în municipiul Piatra Neamț, str. Obor.
La locul evenimentului s-au deplasat pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț, cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă. Echipajul de pompieri a intervenit pentru stingerea incendiului cu ajutorul unui stingător.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,efectul termic al curentului electric de la un conductor electric defect”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)