ACUM: Accident în Piatra Neamț – Beată criță, s-a rostogolit de mai multe ori cu mașina (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/Untitled-1-2-1024x512.png)
Un accident rutier grav s-a produs în urmă cu puțin timp la ieșirea din Municipiul Piatra Neamț spre Ocol, în intersecția străzilor Cetatea Neamțului și 1 Decembrie 1918, într-o curbă deosebit de periculoasă.
Din informațiile transmise de martori, o femeie de aproximativ 50 de ani, aflată sub influența alcoolului (0,95% alcoolemie), a pierdut controlul volanului și s-a rostogolit de mai multe ori, după care a coborât din mașină teafără.
UPDATE IPJ Neamț:
Astăzi, în jurul orei 12.00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe strada Cetatea Neamțului, soldat cu rănirea unei persoane.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, un autoturism condus de o femeie de 58 de ani, din Gârcina, a părăsit partea carosabilă, intrând în coliziune cu gardul unui imobil.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea femeii de 58 de ani care a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de 0,95 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/acc.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/acc1.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
daca tot a scapat, eu zic s-o puna prim-ministru
Peste 20 de ani, cand va ocupa o functie de demnitate publica in USA, va avea o problema. #catulabauturarezist