Activități de prevenire în Tabăra pentru copii Adjudeni (IMAGINI)
La data de 9 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman, Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității Neamț și Biroului de Siguranță Școlară Neamț au desfășurat activități informativ-preventive în cadrul Taberei de copii organizată la Parohia ”Coborârea Sfântului Duh” din localitatea Adjudeni.
Cei aproximativ de 430 de copii prezenți au purtat discuții educativ-preventive cu polițiștii, cu privire la măsurile pe care trebuie să le respecte pentru a avea o vacanță în siguranță.
De asemenea, cei mici au putut admira exerciții demonstrative cu câinii de poliție.
Sursa/Imagini: IPJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/ipj-1.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/ipj-2.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/ipj-3.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/ipj-4.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/ipj-5.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/ipj-6.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)