Acțiune de plantare copaci – „Piatra Curată”
Asociația Sens Civic în parteneriat cu Fundația Autonom și Primăria Municipiului Piatra Neamț, au derulat acțiunii de plantare ”De la rădăcină”, cu prilejul ”lunii pădurii”. Acțiunea din imagini a avut loc pe Muntele Pietricica, în spatele cimitirului Pietricica.
Scopul acestui proiect constă în promovarea unei atitudini bazate pe respectul și protecția mediului și îmbunătățirea percepției voluntariatului în rândul comunitătii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)