Acțiune cu efective mărite în Neamț: un bărbat de 31 de ani, identificat de Poliție în flagrant (IMAGINI)
La data de 20 februarie a.c., în intervalul orar 20:00-00:00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman au acționat în baza planului propriu de acţiune, pentru prevenirea şi combaterea infracţiunilor stradale.
Acțiunea cu efective mărite a vizat, zona barurilor și a sălilor de jocuri din municipiul Roman, fiind efectuate controale pe linia combaterii infracţiunilor cu violenţă.
Polițiștii au legitimate 61 de persoane, fiind aplicate 9 sancțiuni contravenționale în valoare de aproximativ 3.600 de ron.
Cu această ocazie, în incinta unui bar din municipiul Roman, a fost identificat, în flagrant, un bărbat de 31 de ani, care avea asupra sa, în buzunarul interior al gecii, un obiect tăietor înțepător.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase, obiectul găsit fiind ridicat de polițiști în vederea continuării cercetărilor.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/a-1.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/b-1.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/c-1.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/d-2.jpeg)
Sursa/Imagini: IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Vax politie, eu am mereu in masina sau la mine un obiect tăietor , înțepător…….