Acoperișul unei construcții din Piatra-Neamț, luat de vânt în această dimineață (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/03/roof-1024x512.png)
În această dimineață, în jurul orei 09:00, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre faptul că în municipiul Piatra-Neamț, acoperișul unei construcții situată pe strada General Dăscălescu a fost luat de vânt.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială complexă pentru intervenție și o autospecială pentru intervenție și salvare de la înălțime.
Ajunși la locul indicat, pompierii au constatat că acoperișul unei spălătorii auto a fost luat de vânt și a căzut peste un foișor.
Pompierii au acționat pentru asigurarea zonei.
Nu au fost victime, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)