Accidentul din Piatra-Neamț: două victime transportate la spital – Cum s-a produs (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/ocol-1-1024x512-1.png)
În articolul precedent informam despre producerea unui accident rutier în zona școlilor normale, accident care la prima vedere părea că s-a soldat doar cu pagube materiale (articolul aici – click). În realitate, situația este alta. Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Neamț, iată cum s-a produs evenimentul rutier:
Au intervenit polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț.
În timp de un tânăr de 21 de ani, din Săvinești, conducea un auto pe str 1 Dec 1918 (pe banda 1) nu s-ar fi asigurat la schimbarea direcției de mers și a pătruns pe banda nr 2, fiind acroșat de un auto condus de o tânăra de 24 de ani, din Crăcăoani (circula pe banda 2). Ambii sunt victime, transportați la spital. Conducătorii auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind zero. În cauza a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Pe aceeași temă:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)