Accident rutier soldat cu rănirea gravă a unei persoane
În data de 12 decembrie a.c., ora 19.15, pe DN 15C, pe raza localității Bălțătești s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea gravă a unei persoane.
Din primele cercetări se pare că în timp ce un bărbat de 43 ani din com Al. cel Bun, jud Neamț, conducea un autoturism pe DN 15C, a surprins și accidentat grav un pieton de 66 ani din Bălțătești care se afla căzut pe partea carosabilă.
În cauză a fost întocmit dosar penal iar cercetările continuă în vederea stabilirii împrejurărilor producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)