O mașină s-a lovit de un cap de pod şi de un stâlp la Bicaz Chei
Marţi, 08.09.2015, la ora 23:59, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, că un autoturism în care se aflau trei persoane s-a lovit de un cap de pod şi apoi de un stâlp de comunicaţii, în comuna Bicaz-Chei.
La locul indicat s-au deplasat echipajul de descarcerare, constatând că cele două echipaje ale Serviciului Judeţean de Ambulanţă – Staţia Bicaz, începuseră operaţiuni de monitorizare şi pentru extragerea bărbatului încarcerat. Forţele au scos bărbatul, în vârstă de 29 de ani, din autoturism, prezentând fractură la gamba stângă şi alte traumatisme minore, fiind apoi preluat de un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă.
COMPARTIMENTUL INFORMARE ŞI RELAŢII PUBLICE
Lt. Andrei GRANCEA
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)