Accident foarte grav cu mai multe victime la Bicazu Ardelean. O persoană e decedată
În seara aceasta, 26 septembrie, în jurul orei 20,30, în comuna Bicazu Ardelean, a avut loc un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme.
Din primele informații, sunt victime încarcerate, iar la fața locului se deplasează o autospecială de descarcerare, o autospecială de intervenție de capacitate medie, o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă și o ambulanță SMURD de prim ajutor din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra Neamț.
UPDATE: La locul evenimentului a ajuns un echipaj medical, care se deplasa la alt caz și a transmis ISU Neamț că nu mai sunt persoane încarcerate.
În urma evenimentului rutier au rezultat două victime în stare de inconștiență și alte două care au nevoie de asistență medicală. Victimele rezultate din evenimentul rutier sunt doi bărbați în stare de inconștiență și o femeie și un copil de aproximativ 12 ani, conștienți.
ISU Neamț informează că o persoană din cele inconștiente, un bărbat de aproximativ 55 ani, a fost declarat decedat. A doua persoana este în TIM și echipajul medical depune eforturi pentru a menține în viață victima.
Bărbatul decedat, femeia și copilul erau într-o mașină, iar bărbatul preluat de echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă era în cealaltă mașină singur.
Informațiile sunt in dinamică și se pot modifica oricând.