Accident rutier cu victimă în Neamț – Un bărbat a ajuns la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2-2.jpg)
Ieri, 28 iunie, a fost o zi cu ghinion pentru mulți șoferi din județul nostru, fiind raportate mai multe accidente rutiere. Unul dintre acestea s-a produs în Timișești la orele prânzului. În urma accidentului, un bărbat în vârstă de 40 de ani, care s-a ales cu traumatisme multiple, a fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Orășenesc Târgu Neamț.
Vă prezentăm comunicatul oficial al Serviciului Județean de Ambulanță: 28.06.2021, ora 12:41, Timişeşti – Tg. Neamţ, accident rutier cu o victimă sex masculin, 40 ani, diagnostic: TCC, contuzie toracică prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
Vom reveni cu detalii referitoare la circumstanțele în care s-a produs acest accident.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)