Accident rutier cu victimă, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/speed.jpg)
Potrivit informațiilor transmise astăzi de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit vineri, 2 aprilie la un accident rutier produs pe raza satului Ruseni, comuna Borlești.
În urma evenimentului rutier a rezultat o victimă – un bărbat în vârstă de 58 de ani care a suferit un politraumatism. Acesta a fost preluat de un echipaj cu medic și transportat la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului din Roman. Comunicatul integral SAJ Neamț:
2.04.2021, ora 11:57, Ruseni – Borleşti, accident rutier cu o victimă sex masculin, 58 ani, diagnostic: politraumatism prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu medic şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)