Accident rutier cu victimă, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/accident-centura-oradea-3-650x435-1-1.jpg)
Un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane s-a produs ieri, 16 martie, în jurul orei 12.00 în Bicazu-Ardelean (Pârâul Caprei).
Conform informațiilor transmise de către reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, victima de sex feminin, în vârstă de 63 de ani a suferit un politraumatism, fiind preluată de un echipaj cu asistent medical și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Vom reveni cu noi detalii legate de dinamica producerii accidentului, în măsura în care vom avea un comunicat oficial în acest sens.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)