Accident rutier cu 4 victime, în NEAMȚ
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2-1.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit la un accident rutier care s-a produs sâmbătă, 27 martie în jurul orei 11.40 în Pângărați.
În urma evenimentului rutier au rezultat patru victime:
- victimă sex feminin, 16 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier, TCC; victima a fost preluată de un echipaj TIM şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex feminin, 15 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier; victima a refuzat transportul la spital;
- victimă sex feminin, 16 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex feminin, 16 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier, TCC; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)