Accident rutier cauzat de neacordare de prioritate unui vehicul
În ziua de 17 august 2011, în jurul orei 14.40, pe DN 15 B, în afara localitătii Vânători – Neamt, s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea usoară a unei persoane.
Din primele cercetări efectuate, politistii au stabilit că în timp ce I. Dumitru, de 47 de ani, din comuna Mărgineni, judetul Bacău, conducea o autoutilitară, pe DN 15 B, în afara localitătii Vânători – Neamt, nu a acordat prioritate de trecere unei alte autoutilitare, condusă regulamentar din sens opus de C. Ciprian, de 30 de ani, din comuna Pipirig, judetul Neamt si a intrat în coliziune cu aceasta. Din accident a rezultat rănirea usoară a unei pasagere din a doua autoutilitară G. Ana, de 63 de ani, din comuna Pipirig, judetul Neamt, care a suferit un traumatism cranian, un traumatism toracic si un hematom epicranian frontal dreapta.
Cercetările sunt continuate de Politia orasului Tg. Neamt.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)