Accident pe strada Orhei din Piatra-Neamț. O femeie a fost rănită
La data de 26 iulie, în jurul orei 15:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe strada Orhei, în Piatra-Neamț.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un tânăr, în vârstă de 26 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism, pe strada Orhei, nu ar fi respectat semnificația indicatorului Oprire și ar fi intrat în coliziune cu un autoturism, condus de o femeie în vârstă de 73 de ani, din Piatra-Neamț, ce circula din direcția SJU Neamț către Târgu-Neamț.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto în vârstă de 73 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)