Accident pe fondul nerespectării semnificației indicatorului OPRIRE – ambele șoferițe au fost rănite
La data de 26 mai a.c., în jurul orei 20:00 polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Viitorului, în localitatea Dumbrava Roșie.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, un autoturism condus de o femeie, de 59 de ani, din Piatra-Neamț, ce se deplasa pe strada Biserici, ajuns la intersecția strada Viitorului, nu ar fi respectat semnificația indicatorului Oprire, intrând în coliziune cu un autoturism, condus de o femeie de 35 de ani, din Dumbrava Roșie.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea ambelor conducătoare auto.
În cauză se continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)