Accident mortal în pădure
În ziua de 04 septembrie, în jurul orei 13.30, Postul de Poliţie Poiana Teiului a fost sesizat, prin 112, despre faptul că în pădurea de pe raza satului Petru Vodă, din comuna Poiana Teiului, a decedat o persoană. La faţa locului s-a deplasat o echipă de cercetare, iar din primele verificări au stabilit că un minor, de 14 ani, din comuna Poiana Teiului, s-a deplasat împreună cu fraţii săi si cu alţi tineri în pădurea proprietate privată de pe raza comunei, cu intenţia de a strânge crengi de brad. La un moment dat, un vârf de brad s-a desprins accidental si a căzut, lovindu-l mortal pe minor. Cadavrul băiatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamţ în vederea efectuării necropsiei si stabilirii cauzei decesului. Cercetările sunt continuate de Poliţia orasului Bicaz.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)