Accident MORTAL în Neamț. O femeie și-a pierdut viața astăzi (ULTIMA ORĂ)
Astăzi, 7 noiembrie, în jurul orei 17.30, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe drumul național 15 C, în localitatea Brusturi.
„Din primele cercetări efectuate a reieșit că, un conducător auto, în vârstă de de 66 de ani, din Drăgănești, ar fi surprins și accidentat o femeie, în vârstă de 61 de ani, din Brusturi, care s-ar fi angajat în traversarea străzii.
În urma evenimentului rutier a rezultat decesul pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.”, a declarat sinsp. Ciofu Ramona, purtător de cuvânt al IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)