Accident MORTAL în Neamț. Cum s-a produs tragedia
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/mortal-1.png)
Victima accidentului din Războieni (click aici pentru articolul inițial) a decedat.
Din cercetările efectuate de polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat de 46 de ani, conducea un moped pe DC 184, în localitatea Războieni, pe un sector de drum în curbă, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 40 de ani, din Războieni.
„În urma impactului a rezultat decesul bărbatului. Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. Polițistii continuă cercetărilor sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.”, ne-a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)