Accident în Neamț – Victima, un copil de 11 ani, a ajuns la spitalul din Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf.jpg)
Potrivit informațiilor transmise de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit ieri, 4 martie, în jurul orei 13.00 la un accident rutier care s-a produs în comuna Timișești.
În urma evenimentului rutier a rezultat o victimă – un băiețel în vârstă de 11 ani care a suferit o fractură deschisă la nivelul gleznei stângi. Acesta a fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi transportat la CPU Spital Municipal Roman. Ulterior, din CPU Roman s-a efectuat transferul interclinic la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)