Accident în Neamț: un cal și un bărbat au fost răniți
La data de 30 iunie, în jurul orei 09:00, polițiștii Compartimentului Rutier Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 15, în localitatea Bradu.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat de 33 de ani, din județul Harghita, conducea un ansamblu de vehicule în localitatea Bradu, din direcția Tulgheș spre Grințieș ar fi accidentat o cabalină ce se deplasa, pe marginea părții carosabile.
În urma impactului, un bărbat de 44 de ani, din Grințieș, ce o însoțea ar fi căzut de pe un podeț, la o diferență de nivel de aproximativ 2 metri, rezultând rănirea acestuia.
Ambii participanți la trafic au fost testați cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație de 0,20 mg/l, în cazul bărbatului de 44 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona- IPJ NEAMȚ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)