Accident în Neamț. Șofer transportat la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/03/isu-neamt-masina.jpg)
La ora 15:05 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în comuna Dumbrava Roșie. La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD TIM.
a transmis ISU Neamț
În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism în care se aflau două persoane și o autoutilitară în care se aflau două persoane. Toate persoanele s-au autoevacuat până la sosirea forțelor de intervenție.
Un bărbat de 63 de ani, conducătorul autoturismului, a fost preluat (conștient și cooperant) de echipajul SMURD TIM și transportat la UPU Piatra-Neamț.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma evenimentului rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)